Robotik sistemlerin çok yüksek maliyetli olduğunu düşünmek yanlıştır. Örneğin kaynak yapan bir robot, birden fazla işçinin yaptığı işi, tek başına ve daha stabil şekilde yapabilir. Doğru planlanmış bir robotik sistem kendisini max. 2 yıl içerisinde amorti edebilir. 

 
Robotik otomasyonlar sadece mega fabrikalarda seri üretim için kullanılmazlar. Birden fazla parça çeşidi prosesi için tek robotun çalışabileceği işletmenize uygun robotik sistemler kurulabilir.
 
Robotların kullanımı için kısa süreli bir eğitim yeterli olacaktır. Bünyenizde bulunan çalışanlarınız ortalama iki günlük eğitimle robot pendantını kullanmayı öğrenebilir.
 
Örneğin robot kaynak makinesi kullanımı için operatörün çok extra meziyetlere sahip olması gerekmez. Kaynak robotu operatörünün robot pendantını kullanabilmesi ve çıkan ürünlerdeki hataları anlayabilmesi yeterlidir.
 
Neden Pantek?
 
İşletmenize robotik sistem yatırımı yapmak tek bir adımda tamamlanacak bir çalışma değildir. Yatırımın karşılığını optimum düzeyde almak için doğru ve ayrıntılı planlama yapmak gerekir. Bu planlamaları yapabilmek için bu süreçleri iyi bilen ve tecrübeli bir ekiple çalışmak gerekir. PANTEK bünyesindeki tecrübeli, genç ve dinamik otomasyon ekibi yıllardır bu sektörde olmanın avantajı ve tecrübesiyle, sizlere en uygun sistemin önerilmesinde yetkin bir firmadır.